1. Anasayfa
  2. Yapı Fiyatları

TOKİ 2022 Projeleri Hangi İllerde?

TOKİ 2022 Projeleri Hangi İllerde?
TOKİ 2022 Projeleri
0

TOKİ 2022 projeleri hangi illerde gerçekleştirildiği ucuz konut projesine başvurmak isteyen vatandaşlarımıza oldukça yakından ilgilendiriyor. Bu yıl toplamda 24 ilde toplu konut idaresi konut yapımı gerçekleştiriyor. Toplu konut idaresi İzmir, Kırıkkale, Kocaeli, Sivas, Uşak, Şanlıurfa, Iğdır, Kilis, Kütahya, Siirt, Çorum, Bursa, Elazığ, Hatay, Gaziantep, Yozgat, Karaman, Konya, Aksaray, Bolu, Çankırı, Erzincan, Tekirdağ ve Van illerinde toplu konut yapımı gerçekleştirecek. Toplu konutlara başvuru 18 Temmuz’da başlayıp 4 Ağustos tarihinde sona erecek. Vatandaşlar bu sayede uygun fiyatlar ve kolay ödeme koşulları ile kira öder gibi ev sahibi olabilecekler. 

TOKİ 2022 Projeleri Toplu Konut Başvuruları 

18 Temmuz 2022’de başlayıp 4 Ağustos 2022’de sona erecek olan toplu konutları başvuru şartları için bir takım kriterlerin olması gerekiyor. Öncelikle başvuru yapacak olan kişilerin Türk vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulu var. Bununla birlikte başvuru yapmak isteyen kişilerin daha önceden toplu Konut idaresinden hiçbir şekilde ev almamış olması gerekiyor. Ayrıca başvuru yapacak olanın kendisi eşi ve velayeti altında bulunan çocuklarından meydana gelen hane halkı adına sadece bir adet TOKİ’ye başvurusu yapılabiliyor. Birden fazla başvuru yapan kişilerin başvurusu geçersiz sayılıyor. 

TOKİ 2022 Projeleri 24 İlde

TOKİ 2022 projeleri hangi illerde oldu vatandaşlarımız tarafından araştırılmaya başlandı. Toplu konut projesi başvuru tarihi ve başvuru ayrıntıları vatandaşların en çok merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Dar ve orta gelirli aileler için uygun fiyatlı ve ödeme kolaylığı ile ev sahibi olma imkanı sunan Toplu Konut idaresi projesi toplam 24 ilde gerçekleştirilmeye başlandı. TOKİ 2022 projeleri hangi illerde olduğunu merak eden vatandaşlarımız arama motorlarından araştırmalar yapıyor. TOKİ başvuruları Halkbank ve Ziraat Bankası’na yapılabilecek.

Toplu konut idaresi 2022 projesinde 2+1 ve 3+1 dairelerin olduğu konutlar var. Satışlar yapılan kuralar sonucunda gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak olan dar ve ortak gelirli vatandaşlar yüzde 10, 12, 15 ve 25 ön ödeme yaparak ve 96,108, 120, 180 ve 240 ay vade ile Toplu Konut İdaresinden ev sahibi  olabilecek. 

TOKİ 2022 Başvuru Ne Zaman İstanbul için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir