1. Anasayfa
  2. Yapı Fiyatları

Konut almak isteyenlere devlet desteği! 89.900 TL Yatırana Anahtar Teslim Ev!

Konut almak isteyenlere devlet desteği! 89.900 TL Yatırana Anahtar Teslim Ev!
0

Müstakil Ev Almak İsteyenlere Devlet Desteği! 89,900 TL Yatırana Anahtarı Teslim Edilecek

Prefabrik ev inşa etmek isteyenler için devletin sunduğu destek kampanyalarının sayısı artıyor. Son yıllarda ilgi patlaması yaşayan bu evler, devletin katkılarıyla 89,900 TL’ye tamamlanabiliyor.

İşte devlet destekli kampanyalar ile prefabrik ev sahibi olmak isteyenlere sunulan imkanlar:

  1. Arsa Sahipleri İçin En Cazip Seçenek: Prefabrik evler, bütçenize uygun bir konut seçeneği sunabilir. Öncelikle, evinizi yerleştireceğiniz arsanın size ait olması, prefabrik evin maliyetini sudan ucuz hale dönüştürüyor. Bu nedenle, arsa maliyeti olmayan genellikle şehir dışı bölgeler, prefabrik ev sahipleri tarafından tercih edilmekte. Özellikle son yıllarda Milli Emlak tarafından satışa sunulan ve Türkiye’nin 81 ilinde, çok uygun fiyata satışı yapılan arsalar, prefabrik ev inşa etmek isteyenler için bir cazibe merkezi haline dönüşmüş durumda. Şehir merkezlerinde uygun arsa bulmanın imkansız oluşu, kırsal veya kent çeperlerindeki bölgelerin değerlendirilmesine yol açmakta. Arsa sorununu çözenler için prefabrik evin kalan kısmı ise adeta çocuk oyuncağı.
  2. Devlet Desteği Veriliyor: Prefabrik ev inşa etme maliyetinin bir kısmı, belirli koşulları sağlayanlar için devlet tarafından karşılanmakta. Başvuracak kişilerin ihtiyaç sahibi olması ve belirli ek koşulları karşılaması şart. Bu şartları sağlayanlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 300,000 TL’lik prefabrik ev yardımından faydalanabilir. Oldukça zor şartlarda verilen bu yardım, tüm gereklilikleri taşıyanlar için prefabrik ev inşasını maliyetsiz bir hale dönüştürebiliyor.
  3. İzin Almak Şart Mı?: Prefabrik evler hakkında yaygın olarak yanlış anlaşılan birkaç konu var. Öncelikle, prefabrik evlerin herhangi bir araziye kurulabileceği yanılgısı mevcut değil. Prefabrik evlerin kurulabileceği arazilerde, betonarme evlerin yapımı için geçerli olan imar şartları da geçerlidir. İmara aykırı olarak prefabrik ev inşa edenler, evlerinin yıkılmasının yanı sıra ciddi para cezalarıyla da karşı karşıya kalabilirler.

Bu destekten faydalananlar, sadece 89,900 TL ödeyerek müstakil bir eve sahip olabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir