1. Anasayfa
  2. Yapı Fiyatları

TOKİ 2022 Başvuru Ne Zaman İstanbul

TOKİ 2022 Başvuru Ne Zaman İstanbul
Toki
0

TOKİ 2022 başvuru ne zaman İstanbul toplu konut idaresinden ev sahibi olmak isteyen vatandaşların en çok araştırdığı ve gündeminde olan konular arasında yer alıyor. Toplu konut idaresi konut başvuruları 18 Temmuz pazartesi günü başladı. Başvuru tarihleri 4 Ağustos 2022 günü sona erecek. Milyonlarca vatandaşın yoğun ilgi göstermiş olduğu toplu Konut projesi toplamda 24 ilde gerçekleştirilecek.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını nereye yapacakları konusunda araştırmalar yapmaya başladı. Toplu konut idaresi evlerinde ödeme seçenekleri projeden projeye bağlı olarak farklılık gösteriyor. Daireler yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ödemesi ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile vatandaşlara satışa sunuluyor. Vatandaşlar başvurularına Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerine yapabilecekler. 

TOKİ Başvuru Şartları 

TOKİ 2022 başvuru ne zaman İstanbul başvuru yapmak isteyen vatandaşların en fazla merak etmiş oldukları konular arasında başvuru şartları yer alıyor. 18 yaşını doldurmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kendileri eşleri ve velayetleri altında bulunan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtta bağımsız konutlarının olmaması kaydı ile başvurularını yapabilirler. Ayrıca başvuru şartlarından bir diğeri de vatandaşların daha önce hiç TOKİ’den ev almamış olması olmuştur. 

TOKİ Başvuru Tarihleri

TOKİ 2022 başvuru ne zaman İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl projesi kapsamında inşası yapılmış olan toplamda 110 adet konut 2 Ağustos salı günü saat 10.30’da açık artırma ile satışa sunulacak. Ayrıca Beyoğlu Sütlüce projesi kapsamındaki 75 adet toplu konut ise 3 Ağustos Çarşamba günü saat 10.30’da açık artırmaya çıkarılacak. İsteyen vatandaşlar %50 peşinat kullanarak kalan kısmı da 120 ay vade ve yüzde bir KDV oranı ile v sahibi olabilirler.

Toplu konut idaresi konut başvuruları 18 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Dar ve orta gelirli vatandaşlar toplamda 24 ilde 3151 konut için yapılacak olan kura çekimi ile uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Gerekli şartları taşıyan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerine yapabilecekler.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir