1. Anasayfa
  2. İnşaat Malzeme Fiyatları

Bir Eve Yetecek Güneş Paneli Kaç Para

Bir Eve Yetecek Güneş Paneli Kaç Para
0

Gelişen ve büyüyen dünyamızda yaygın kullanılan enerji türleri de değişime uğradı. Güneş enerjisine geçiş, ekipman ve kurulum için önceden bir yatırım gerektirir. Ancak bu ilk maliyetten sonra tekrar eden tek ücret, panellerinizin ürettiği gücün ötesinde kullandığınız elektriktir. Güneş sisteminizin eviniz için doğru boyutta olduğunu ve düzgün bir şekilde kurulduğunu ve bakımının yapıldığını varsayarsak, ev sahipleri genellikle elektrik faturalarında uzun vadeli tasarruflar ve birkaç yıl sonra yatırımlarının geri dönüşünü görürler.

Güneş Paneli Maliyetleri

Uzmanlar, konut tipi bir güneş paneli sisteminin ulusal ortalama maliyetinin watt başına 2,94 ABD doları olduğunu tahmin ediyor. Bu, 5 kilovatlık (kW) bir sistem için 11,000 ABD dolarının biraz altında olduğu anlamına gelir. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki standart bir konut güneş enerjisi sisteminin ortalama boyutudur. Ülkemizde de ortalama aynı fiyatlar görülür. Güneş paneli fiyatları marka ve bayiye göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte, güneş panellerinin bir güneş sistemi kurmanın toplam başlangıç maliyetinin sadece küçük bir kısmı olduğunu unutmayın. Kurulum destekleyici ekipman dahil ve devam eden bakım, kalan güneş paneli sistemi maliyetlerini oluşturur.

bir eve yetecek güneş paneli kaç para 1

Güneş Enerjisinin Avantajları

Yenilenebilir ve ücretsiz olan %100 tükenmez enerji havaya toksik veya kirletici emisyonlar salmaz, fosil yakıtların kullanımını azaltır. Giderek artan rekabetçi enerji kaynağı olarak varlığını sürdürüyor. Elektrik şebekesine veya doğal gaza güvenme ihtiyacını azaltır. Kendi kendine tedarik için sübvansiyonlar içerir. İklim değişikliğine karşı kilit önlem zenginlik ve yerel istihdam yaratır. Güneş enerjisi, fosil yakıt kullanan geleneksel enerji kaynaklarına kıyasla kanıtlanmış güvenilir bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi ile kamu hizmeti şirketlerinin felaketlerden veya elektrik kesintilerinden kaynaklanan potansiyel başarısızlıklarına karşı asla savunmasız değilsiniz.

Bunun yerine, bağımsızsınız ve kendi elektriğinizi kendiniz üretebilirsiniz. Güneş enerjisiyle üretilen elektrik, düşük arıza olasılığıyla oldukça güvenli bir üretim sunar. Güneş enerjisi teknolojisinde (örneğin güneş panelleri) hareketli parçalar bulunmadığından aşınmaya ve yıpranmaya meyilli değildirler ve ses çıkarmazlar. Güneş panellerinin ömrünün 30 yıldan fazla olduğu tahmin edilmektedir. Güneş enerjisi uzun vadede çeşitli ekonomik avantajlar sağlar. Güneş panellerinin ürettiği enerji evinizde elektrik için kullanıldığından elektrik faturanızda tasarruf sağlar. Güneş panellerinin fazla enerji üretme potansiyeli vardır ve bu da kâra yol açabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir