1. Anasayfa
  2. Yapı Fiyatları

TOKİ Başvuru Nasıl Yapılır? 

TOKİ Başvuru Nasıl Yapılır? 
0

TOKİ başvuru nasıl yapılır? TOKİ tarafından yapılacak olan toplu konutların satış fiyatı oldukça uygun fiyatlı olacak. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığının öncülüğünde toplu konut idaresi tarafından yapılacak olan konutları başvuru yapmak isteyen vatandaşların hane halkı net gelirinin 10.000 TL’den fazla olmaması şartı var. Ancak bu rakam İstanbul ili için 11.500 TL olarak açıklandı. Toplu Konut idaresi konutlarına başvuru yapabilmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Elbette 18 yaşını doldurmuş olma şartı da var. Başvuru yapacak olan kişilerin kendisi eşi ya da velayeti altında olan çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir mülkiyetinin bulunmaması gerekiyor. 

TOKİ 2022 Başvuru 

TOKİ başvuru nasıl yapılır? kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaş toplu Konut idaresi başvuru şartları hakkında araştırmalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığının İstanbul’da ki topluluk konutları açık artırma ile satacağını açıklamasından sonra konut sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Vatandaşların gerekli başvuru şartlarının tamamlamaları halinde başvurularını e-devlet üzerinden ya da Ziraat ve Halk Bankası aracılığı ile yapabilecekleri edinilen bilgiler arasında yer alıyor.  24 il için 18 Temmuz 2022 pazartesi günü başlayan TOKİ başvuruları 4 Ağustos 2022 tarihinde son bulacak.

TOKİ Başvuru 

TOKİ konutlarına başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle Türk vatandaşlığı olmalı, 18 yaşını doldurmuş olmalı ve daha önce TOKİ’den ev almamış olmalıdır. Dar ve orta gelirli aileler konut kampanyası ile yüzde 10,12,15, 25 peşinat ödeyerek ve 96,108,120,180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olma imkanı bulabilecekler. 24 ilde toplamda 3.751 adet toplu Konut satışa çıktı.

Kiralık bir şekilde satılacak olan toplu konutlar için başvurular 4 Ağustos 2022 tarihine kadar sürecek. Başvuru şartlarını tamamlayan dar ve orta gelirli Türk vatandaşları uygun ödeme koşulları ve düşük taksitler ile konut sahibi olabilecek. Bununla birlikte TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için %25’e kadar peşinat ve 240 aya kadar da vade seçeneği mevcut. TOKİ başvuru nasıl yapılır? sorusu ise bireyler tarafından merak edilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir