1. Anasayfa
  2. Yapı Fiyatları

Toki 2022 Başvurusu Ne Zaman

Toki 2022 Başvurusu Ne Zaman
0

Ev sahibi olmayı bekleyen vatandaşlar Toki 2022 başvuru ne zaman? tarihlerini araştırmaya başladı. Her yıl 100.000 sosyal konut projesi geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilmişti. Bu proje kapsamında 2+1 ve 3+1 konutlar sahiplerine teslim edildi. Bakanlar kurulu tarafından yeni bir sosyal konut projesi olduğu açıklandı. Çevre Şehircilik ve iklim değişikliği bakanı Murat Kurum yeni TOKİ projesinin müjdesini verdi. Bakan Kurum yeni TOKİ projesini 81 ilde hayata geçireceklerini açıkladı. Bakan Kurum son 20 yılda 1 milyon 200 bin konut inşa edildiğini belirtti. Alt gelir grubunda olan ve konut alma imkanı bulunmayan vatandaşlar için TOKİ ile birlikte 81 ilde konut projesi gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Toki Başvuru 2022 

Toki 2022 başvuru ne zaman? kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için kampanya başlatan toplu konut idaresi yeni projesi ile uygun fiyatlı satışlarını başlattı. TOKİ başvuruları 18 temmuz pazartesi günü başladı. 24 ilde satışa çıkan toplu konut idaresi evlerine yapılacak olan başvuru şartları ise vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

toki 2022 başvurusu ne zaman 1

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri arasında toplu konut idaresi evleri için başvuru şartları ve tarihleri yer alıyor. 18 temmuz 2022 günü başlayan toplu konut idaresi konut başvuruları 4 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. TOKİ konutlarında 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri mevcut.

Toplu Konut İdaresi 2022 

Toki 2022 başvuru ne zaman? toplu konut idaresi konutlarında ödeme seçenekleri projeden projeye bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Toplu konut başvurusunda bulunmak için bazı şartların olması gerekli nokta öncelikle başvuru yapmak isteyen vatandaşların 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca başvuru yapacak olan kişilerin Türk vatandaşı olması şartı var.

Başvuruda bulunan vatandaşlar kendisi eşi ve velayeti altında olan Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının olmaması şartı var. Toplu konut idaresine başvuru yaparak konut satın almak isteyen kişilerin daha önceden ev satın almış olmaması gerekiyor. Bu şartlar sağlandığı takdirde vatandaşlar toplu idaresine başvuruda bulunabilir. 

İlginizi Çekebilir
poliüretan nedir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir